Wakacyjna strona


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Wycieczka Baleary

Bez kategorii / 4 września 2017 /

To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy uwielbiają wycieczki objazdowe. Baleary to jeden z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych kurortów na całym świecie.

To archipelag w skład którego wchodzą wyspy takie jak Majorka, Minorka, Ibiza czy Formentera oraz wiele innych znacznie mniejszych i zdecydowanie mniej znanych wysp. Długie plaże, czysta roślinność i przejrzysta woda to cechy charakterystyczne tego archipelagi, tak bardzo odróżniające go od pozostałych części Hiszpanii.

Przez większość roku panuje tu dość wysoka temperatura i jest słonecznie, dlatego przez cały rok do tego miejsca ściągają miliony spragnionych pięknej przyrody turystów. Podróż wiosną lub jesienią? Nie ma problemu, w tym czasie na Balearach jest nie tylko ciepło, ale i bardzo słonecznie.

Warto jednak zaznaczyć, że przyroda na wyspie najpiękniej prezentuje się wiosną oraz bardzo wczesnym latem. Staje się wówczas bardzo kolorowa, porośnięta bujną roślinnością, której większość z nas nie widziała nawet kiedykolwiek na oczy.