Wakacyjna strona


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Wakacje Abu Dhabi

Bez kategorii / 5 września 2017 /

Miłośnicy egzotycznych wakacji koniecznie powinni udać się do Abu Dhabi, który jest jednym z największych emiratów tworzących Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Zlokalizowany jest na urokliwych wyspach z Zatoki Perskiej. Jeśli chodzi o powierzchnię to zdecydowanie przeważają tu obszary nizinne oraz pustynne. To bardzo wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce, gdyż tu przeplata się ze sobą tradycja i nowoczesność, które o dziwo działają spójnie i harmonicznie.

Drapacze chmur obok muzułmańskich starych meczetów, bogaci szejkowie i biedni robotnicy tworzą obraz, którego z całą pewnością jeśli zobaczy, nikt nigdy nie zapomni. Będąc w Abu Dhabi na wakacjach koniecznie odwiedzić należy Wielki Meczet Szejka Zayeda, który jest 8 co do wielkości meczetem świata.

Budynek liczy sobie około 107 metrów wysokości. Jednak Abu Dhabi to nie tylko imponujące wieżowce czy piękne zabytki. Są tu także duże i piękne plaże, z dostępem do przejrzystej i ciepłej wody. Raj dla miłośników kąpieli wodnych i słonecznych. Ale nie tylko, bardzo dobrze rozwija się tu również baza sportów wodnych.

foto: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8f/AbuDhabi01.JPG